در حال انتقال به بانک ... processing...

افزایش ماندگاری عطر

02 مرداد 1401 | 16:53

افزایش ماندگاری عطر

ترفندهایی برای افزایش ماندگاری عطر 

ماندگاری عطر یکی از مهمترین فاکتورهایی است که زمان خرید عطر و ادوکلن به آن توجه می کنید، اما وقتی عطر را به خانه می آورید این نحوه استفاده شما از آن است که می توانید میزان ماندگاری عطر را افزایش دهد یا آن را کم کند.
خرید عطر مناسب یکی از مهمترین انتخاب های هر فرد برای داشتن ظاهری تاثیرگذار می تواند باشد، رایحه ای که بتواند دیگران را تحت تاثیر قرار دهد. اما همه چیز با خریدن یک عطر گران قیمت تمام نمی شود، بلکه عطرها را باید به شیوه درستی استفاده و نگهداری کرد.
استفاده نادرست از یک عطر هر قدر گران قیمت، می تواند ماندگاری عطر را کاهش دهد و البته دانستن رازهای استفاده درست از عطرها می تواند عمر یک عطر معمولی را بیشتر کند.

ماندگاری عطر


رابطه معکوس میزان ماندگاری عطر و نگهداری آن در حمام


اگر می خواهید عمر و ماندگاری عطرهایتان طولانی تر شود، آن ها را در مجاورت نور، گرما و رطوبت قرار ندهید. این عوامل می تواند کیفیت عطر را به مرور زمان کاهش دهد. بهترین محل برای قرار دادن عطرها، اتاق خنک، نقاط خشک خانه و جایی دور از پنجره است.

راهی برای افزایش ماندگاری عطر

روی محل استفاده از عطر وازلین بزنید


بهتر است عطر را روی نقاطی از بدن که نبض دارد اسپری کنید و البته بهتر است پیش از آن روی این نقاط کمی وازلین بمالید. وازلین می تواند می تواند عطر را به خود جذب کرده و بنابراین رایحه عطر روی پوست شما ماندگاری بیشتری خواهد داشت.


از لوسیون بدون بو استفاده کنید
هر چیزی که بتواند پوست شما را چرب کند می تواند باعث افزایش ماندگاری عطر در آن بخش از پوست شود. اگر می خواهید از یک مرطوب کننده یا لوسیون استفاده کنید، یک کرم بدون بو را انتخاب کنید. به این ترتیب هم بدن خود را برای استفاده از عطر و ادوکلن جرب نگه داشته اید و هم بوی لوسیون عطر شما را تحت تاثیر قرار نمی دهد.

پس از حمام و پیش از لباس پوشیدن عطر بزنید
رطوبت پوست می تواند ماندگاری عطر را افزایش دهد، پس به محض استحمام که هنوز پوست کمی مرطوب است بهترین زمان برای استفاده از عطر است. پیش از پوشیدن لباس عطر را به خودتان بزنید تا لکه عطر روی لباس هایتان به جای نماند.


عطر را نمالید
پس از آنکه عطر را به نبض روی مچ دست اسپری کردید، مچ دستهایتان را به یک دیگر نمالید. این اشتباهی است که ممکن است بسیاری انجام دهند، اما لازم است بدانید که این کار باعث می شود، رایحه اولیه و قوی عطر از بین رفته و در نتیجه ماندگاری عطر کاهش یابد. پس از آنکه عطر و ادوکلن را روی نبض دست، پشت قوزک پا یا روی گردن اسپری کردید، اجازه دهید چند ثانیه باقی بماند و آن را روی پوست نمالید.

 

نبض ها و نقاط گرم بدن را هدف قرار دهید
برای آنکه عطر ماندگاری بیشتری پیدا کند، آن را به بخش هایی از بدن که گرمای بیشتری داشته یا دارای نبض است اسپری کنید. بخش های گرم بدن عطر را به تمام سطح پوست منتقل می کند. این نقاط گرم شامل بخش داخلی آرنج، گردن، مچ دست، بالای شکم، پشت زانوها، پشت ران پا و روی قوزک ها می شود. لازم نیست به همه این نقاط عطر بزنید، تنها دو یا سه بخش را انتخاب کنید و عطر را به آن ها اسپری کنید.

 عطر ها به هوا اسپری کنید و از آن عبور کنید
اگر می خواهید عطرتان، رایحه ملایم تری داشته باشد، آن را به هوای رو به روی خود اسپری کنید و سپس از آن جا رد شوید. به این صورت عطر روی تمام بدن شما می نشیند و در عین حال حس ملایمی پیدا می کند.

عطر را به شانه و برس خود اسپری کنید
اگر می خواهید به موهایتان عطر بزنید، بهتر است عطرهایی با پایه الکل را مستقیما به مو اسپری نکیند، این کار باعث خشکی موها می شود. به جای این کار می توانید عطر را به برس خود اسپری کرده و سپس با آن موهایتان را شانه بزنید، به این ترتیب هم موها رایحه ملایمی می گیرد و هم به مو آسیب زده نمی شود. البته می توانید از عطرهای مخصوص مو بین هر بار حمام کردن استفاده کنید.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به فروشگاه آدم و حوا است.

عطر و ادکلن